Sledujte olympiádu na smartphonu a tabletu [Apple iOS a Android]

Chcete sledovat olympiádu prostřednictvím svého chytrého telefonu?

Výhodou obchodů s aplikacemi na platformách Apple iOS a Android je popularita, téměř všechny aplikace se nejprve dělají právě pro ně a výběr je tedy bohatý. Zaměříme se převážně na bezplatné varianty.

Tip: Jestli vám jde pouze o medaile, mrkněte na oficiální aplikaci Olympic Medal Alerts

Výsledky

Oficiálního průvodce jsme si již podrobněji představili v této bleskovce, přibyla ovšem jeho výsledková varianta s dlouhým názvem London 2012: Official Results App for the Olympic and Paralympic Games. Nabízí přehlednou nabídku všech sportů a s nimi spojené informace (místo konání, data a časy začátků). Nechybí ani medailové pořadí zemí. Samozřejmostí jsou průběžné výsledky z právě probíhajících disciplín. Každý uživatel si může tuto aplikaci také lehce přizpůsobit díky funkci My Games.

• London 2012: Official Results App: App Store, Google Play

Oficiální aplikace olympijských her

V obou obchodech naleznete také několik aplikací, které sledují na olympiádě konkrétní národy. Zde nás zajímá především oficiální aplikace pro českou výpravu LOH 2012 (viz video níže). Z dalších můžeme jmenovat 2012 Team USA Road To London, která mapuje americkou delegaci. Krom veškerých zpráv o sportovcích a jejich biografie nabízí aplikace také možnost poslat vybranému sportovci vlastní zprávu přes Facebook nebo Twitter. Svou aplikaci má také kanadský tým a jmenuje se CTV Olympics London 2012. Ta nabízí dokonce různé soutěže o ceny a v průběhu OH také živý přenos z her. Přenos však pouze pro kanadské území. Z dalších národů disponují vlastní aplikací také nizozemci nebo výhradně pro iOS irové.

• LOH 2012: App Store, Google Play
• 2012 Team USA Road To London: App Store, Google Play
• CTV Olympics London 2012 (Kanada): App Store, Google Play
• NOCNSF London 2012 (Nizozemsko): App Store, Google Play
• Olympic Council of Ireland (Irsko): App Store

2012 Team USA Road to London

CTV Olympics London 2012

Představení oficiální aplikace pro české sportovce:

Zpravodajství

Komplexní zpravodajství z prověřených zdrojů můžete sledovat skrze oficiální aplikace BBC Olympics. Ta umožňuje uživatelům mj. ukládat si vybrané články a později si je přečíst offline. Z českých luhů a hájů můžeme zmínit ČTK. Ta sice není zaměřena výhradně na olympijské hry, ale jedná se o prověřený a velmi rychlý zdroj informací, ze kterého čerpá většina českých zpravodajských serverů. Pokud byste na svém iOS zařízení chtěli mít k dispozici fotky z OH od sportovního fotografa Tobyho Melvilla, tak právě pro vás Reuters připravilo aplikaci Reuters Olympics London 2012.

• BBC Olympics: App Store, Google Play
• ČTK: App Store, Google Play
• Reuters Olympics London 2012: App Store

BBC Olympics

Na cestu do Londýna

Skvělým společníkem pro fanoušky cestující přímo do Londýna by se mohla stát iOS aplikace Journey Pro – London UK by NAVITIME. Ta totiž nabízí jízdní řády všech městských dopravních prostředků v Londýně. Umožní vám trasy nejen plánovat, ale také hledat nejbližší zastávky a přinášet nejnovější informace o zpožděních a jiných dopravních změnách. Pro jednodušší vyhledávání si můžete nastavit také vlastní „domovskou“ zastávku. Podobnou aplikaci naleznete také pro Android, jmenuje se London 2012 Bus & Underground.

• Journey Pro – London UK by NAVITIME: App Store
• London 2012 Bus & Underground: Google Play

Neplacená verze obsahuje reklamu, placená stojí necelých 30 Kč

Autor: Milan Měchura, MobilMania.cz

 

Londýn 2012 - čtěte také

Vavřinec Hradilek, zdroj: čtk

První medaile pro Česko: Kajakář Hradilek zajel skvěle a vybojoval stříbro!

Vavřinec Hradilek vybojoval ve vodním slalomu první medaili pro Českou republiku. Po perfektní finálové jízdě…Více

LeBron James, zdroj: Twitter

Basketbalista LeBron James zval na večeři plavkyni. Dostal košem

Kdo se zdravým rozumem by odmítl pozvání na večeři od basketbalového krále LeBrona Jamese? Americká plavkyně…Více